Masy bitumiczne

Masy bitumiczne mają szerokie zastosowanie wszędzie tam gdzie występują nadmierne wibracje oraz rezonans akustyczny emitowany przez wszelakie urządzenia oraz czynniki mechaniczne.

Wytworzona energia przenosi się przez podłogi, ściany oraz konstrukcję zabudowy na całość pomieszczenia i pozostałe kondygnacje, szczególnie w pasmach średnich i niskich. Swoiste właściwości mas bitumicznych, tj. ich bezpostaciowość, plastyczność i zdolność absorbowania dźwięków, po wyłożeniu bezpośrednio na obudowę maszyn i urządzeń oraz podłogach, stropach i ścianach, dają skuteczną barierę dla przekazywania drgań akustycznych.

Są więc doskonałymi wibroizolatorami, eliminującymi w dużym stopniu hałas i możliwości występowania rezonansu akustycznego.

Masy bitumiczne przeznaczone są m.in. do wygłuszania obudów maszyn, urządzeń oraz karoserii samochodowych. 

Występują one w dwóch wariantach:

  • Masa IFF/AA/AL z folią aluminiową o w wymiarach 1200x800x4mm – materiał, wygłuszający, tłumiący drgania, samoprzylepny, wzmocniony folią aluminiową, odporny na olej.
  • Masa Septym N + Folia aluminiowa + Poroso wymiary 1200x800x13mm – materiał izolacyjny, absorbujący dźwięk, zawiera Poroso, wykończony folią aluminiową, odporny na olej.

Rodzaje:

  • Masa IFF/AA/AL z folią aluminiową
  • Masa Septym N + Folia aluminiowa + Poroso